Борги перед шахтарями сягнули 1,85 млрд гривень

10 ноября 16:39RSS feed nk.org.ua

Голова Незалежної профспілки гірників України заявив про те, що держава вже заборгувала зарплати шахтарям у розмірі 1,85 мільярда гривень.

При цьому член дирекції НПГУ акцентує увагу на тому, що при зверненні до міністерства енергетики зворотний зв’язок щодо виплат працівникам відсутній. Він у свою чергу звертається до відомства з проханням закрити поточний борг (1,85 мільярда гривень) та забезпечити заробітну виплату шахтарям за наступні місяці листопад та грудень 2021 року, а також надати гарантії для безпечної роботи в держшахтах протягом наступного року.

Слід зазначити, що у 2022 році Міненерго запланувало імпорт вугілля обсягом 562 тисячі тонн, з яких щонайменше 200 тисяч тонн піде «Центренерго». Контракти на імпорт вже підписано зі США, Польщею та ПАР.

Щодо внутрішнього видобутку вугілля, планку поставлено на 1,5 мільйони тонн (за листопад 2021), проте його вартість штучно занижена. За словами голови НПГУ, вона може починатись від 800 гривень.

Він також додав, що гірники неодноразово зверталися до Міненерго із вимогою підвищити ринкову ціну до 3500 гривень. Проте й у цьому випадку зворотний зв’язок відсутній.

Раніше ми писали, що «Центренерго» повністю розрахувався з державними вугледобувними підприємствами за поставлене вугілля.

Також ми повідомляли про укладені контракти між Україною та Польщею, ПАР та Казахстаном про постачання вугілля.

John Dou