Автоматизовані дрони відлякують птахів від сільськогосподарських полів

Дослідницька група Університету штату Вашингтон розробила систему, в якій камери можуть виявляти птахів-шкідників у виноградниках або садах і запускати дрони, щоб відганяти птахів, а потім повертатися, щоб спостерігати наступну зграю вторгнення.

Для дослідження команда провела два окремі тести: виявлення птахів та автоматичне розгортання дронів. За кілька років вони розробили систему камер і алгоритм, який знаходитиме птахів і рахувати їх, коли вони прилітають і відлітають з полів.

Команда налаштувала дуже маленькі дрони та розгорнула їх для льотних випробувань на невеликих ділянках з імітацією птахів.

Перешкоди

Пройде кілька років, перш ніж ця конкретна технологія стане комерційно доступною для виробників, тому що все ще є кілька перешкод, у тому числі забезпечення того, щоб вона працювала в масштабі, відповідала федеральним правилам використання дронів і продовжувала відлякувати птахів, навіть якщо дрони зазвичай літають довкола.

Це дослідження автоматизації є третім у серії з трьох досліджень Вашингтонського державного університету (WSU), присвячених дронам та пташиним шкідникам. Перший показав, що дрони з ручним управлінням, здійснюючи випадкові польоти, успішно відганяють птахів від виноградників. Вони виявили, що дрони скоротили кількість птахів у чотири рази.

На 50% менше ушкоджених плодів.

Другий проект показав, який вплив відгін птахів може вплинути на врожайність. Дослідники простежили за полями, де вручну відганяли птахів. На цих полях кількість пошкоджених плодів скоротилася приблизно на 50%.

Манодж Каркі, доцент кафедри інженерії біологічних систем WSU та автор дослідження, планує зустрітися з виробниками, технологічними компаніями та іншими зацікавленими сторонами, щоб розпочати наступні кроки щодо створення комерційно доступної автоматизованої системи дронів.

«Ми могли б зробити дрони схожими на хижаків або зробити їх пропелери, що відображаються, дійсно блискучими», — сказав він. «Усі ці спільні зусилля, найімовірніше, відлякають птахів від цих виноградників та полів».
John Dou