Антитіла до COVID-19 – це не відображення стійкості імунітету, – пульмонолог

08 июля 21:44uainfo.org

Зникнення антитіл до COVID-19 у крові є нормальним фізіологічним процесом з огляду на те, якщо людина перестає контактувати з інфекцією. Але люди не живуть ізольовано, і тому постійне контактування із інфекційним агентом дає можливість не вакцинуватись повторно, а отримати бустерні дози природним шляхом.

Про це в ефірі українського телеканалу сказала Світлана Гук, пульмонолог, завідувач 1-м інфекційним відділенням "Київської міської клінічної лікарні №17", передає UAINFO.org.

"Антитіла – це не є та ціль, яку ми переслідуємо, а також це не є відображенням стійкості вашого імунітету. Не можуть весь час антитіла "плавати у крові", тому що ми контактуємо з безліччю інфекцій і виробляємо безліч антитіл, і якби була відсутня можливість антитілам зникати, то наша кров була б схожа на якесь желе. Це – нормальний фізіологічний процес, коли перша імунна реакція з’являється, коли інфекційний процес іде на спад – антитіла зникають", - сказала вона.

При цьому пульмонолог наголосила, що водночас антитіла переходять у таку собі "довгу пам'ять" на рівні клітинного (стовбурових клітин) імунітету.

"Людина, отримавши вакцину чи перехворівши, продовжує контактувати із активними хворими. Це – зворотна сторона повної ізоляції. Вона має бути на піку, коли ми хочемо припинити швидкість розповсюдження інфекції, але зворотна сторона – люди не набувають стійкого імунітету, або якщо мали – втрачають. Тому постійне контактування із інфекційним агентом дає можливість не вакцинуватись повторно, а мати бустерні дози природним шляхом", - пояснила лікар.

Світлана Гук зауважила, що факт наявності антитіл не є протипоказанням для проведення вакцинації. Лікар рекомендувала тим українцям, які побоюються через можливі наслідки отримувати так звані векторні вакцини як то Pfizer, скористатись вакцинами, що розроблені за старими методиками.

"В Україні доступна вакцина Coronovac, що є інактивованою. Вона вироблена за старими методиками. Це вакцина для тих, хто не хоче вакцинувавсь Pfizer. (…) Сучасні клінічні дослідження дають потенційну надію, що імунітет людей, які перехворіли чи отримали вакцину – він буде тривати не лише на рівні антитіл, а на клітинному рівні. Таким чином ми досягнемо кінця пандемії", - завершила вона.

Лікар наголосила, що людство – частина екосистеми, де співіснують віруси і бактерії. "Тому не треба з усіма боротись, а слід навчитись із ними жити", - завершила вона.