Американці планують вирощувати на Рівненщині білий люпин

15 ноября 19:45RSS feed nk.org.ua

“Для вирощування люпину найкраще підходять землі Полісся. Тим більше, що великої кількості виробництв і переробки там немає. Люпин збагачуватиме землі, це позитивна культура у структурі посівних площ. Переконаний, такий бізнес може стати драйвером розвитку нового аграрного напрямку в області. А це і нові робочі місця, і додаткові надходження в бюджет”, — зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

З такою пропозицією звернувся американський інвестор Девід Дональд Свірі.

Як інформує пресслужба Рівненської ОДА, компанія американця займається виробництвом високоякісної сільськогосподарської продукції, зберіганням і переробкою сировини. За словами іноземця, попередньо йдеться про 10 млн доларів інвестицій.

За результатами зустрічі домовилися, що інвестори підготують конкретні технічні завдання та вимоги. Ці пропозиції представлять для представників аграрного бізнесу та громад.

Довідка

Люпин – цінна кормова культура, а люпин білий і продовольча. Його називають другою північною соєю, враховуючи високий вміст білка – 30-48% і жиру – до 14%. Рослина істотно підвищує родючість суглинних і супіщаних ґрунтів, цілком замінює гній, сприяє розкисленню ґрунтів.

John Dou