Активний відпочинок врятує від деменції

22 ноября 09:12NK

Дослідження показали, що такі види дозвілля, як гра в карти або робота в саду, можуть бути пов'язані з більш низьким ризиком розвитку деменції. Але нове дослідження не подтвредило цей зв'язок.

Відпочинок та деменція

У ньому взяли участь 8,2 тисяч осіб із середнім віком 56 років, за якими спостерігали в середньому 18 років. Їх дозвілля оцінювали на початку дослідження, через п'ять років і знову через 10 років. Дослідники вивчили медичні записи, щоб виявити людей, у яких розвинулося недоумство.

Дозвілля включав читання, прослуховування музики, заняття спортом, участь в клубах, відвідування друзів і родичів, карти та інші ігри, участь в релігійних заходах і садівництво. Люди були поміщені в групи низького, середнього і високого рівня в залежності від залучення.

В ході дослідження у 360 осіб розвинулося недоумство. Загальна частота деменції склала 2,4 випадку на 1000 людино-років. Дослідники не виявили взаємозв'язку між більш активним відпочинком на початку дослідження і більш низьким ризиком деменції через 18 років. У людей, які брали участь в більшій кількості заходів в середньому у віці 66 років, протягом наступних восьми років було менше шансів зіткнутися з деменцією.