70 оргазмів на день: розповідають лікарі

19 августа 05:07GreenPost

За статистикою, у чоловіків 95 % статевих актів закінчуються оргазмом, у жінок приблизно половина. Зате жінкам доступні множинні оргазми. Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.

Сам оргазм проявляється серією скорочень м'язів промежини. Якщо таких піків під час одного статевого акту відбувається кілька, такий оргазм можна назвати множинним, або мультиоргазмом. Теоретично він доступний кожній жінці, щоправда, деякі навіть після оргазму не завжди розуміють, чи був він. І згідно з опитуваннями, тільки 65 % жінок взагалі досягають кульмінації під час сексу з партнером.

Психологи вважають, що частота повідомлень про множинні оргазми зростає з розширенням поінформованості людей і їхнього сексуального кругозору. У дослідженні 1953 року з кількох тисяч опитаних множинний оргазм був у 14 %. А 1991 року вже 43 % студенток зізналися у цьому.

Лікар розповідає про випадок, який науковці зафіксували у 2012 році. До лікарів звернулася 55-річна жінка, яка поскаржилася на множинні спонтанні оргазми. Мова про досвід оргазму без сексуальної сенсорної стимуляції (наприклад, без перегляду порно) та фізичного контакту. За її словами, епізоди почалися ще у дитинстві після сексуального насильства з боку батька. Внаслідок цього оргазми провокували у пацієнтки почуття гніву. Проте вона перестала відчувати подібні епізоди після початку прийому антидепресантів. Однак варто їй припинити прийом на пару днів, епізоди повторювалися знову.

Жінка розповіла, що перенесла інсульт, і лікарі скасували їй прийом антидепресантів. Після цього пацієнтка могла відчувати до 70 оргазмів на день, що призводило до неймовірної змученості. Вона довго не зверталася по допомогу через почуття сорому, а після визнання терапія була продовжена — і спонтанні оргазми зникли. Пацієнтці поставили діагноз короткочасна депресивна реакція, обумовлена розладом адаптації. Лікарі дійшли висновку, що спонтанні оргазми жінки пов'язані із перенесеним насильством у дитинстві.

John Dou