35 кілометрів доріг перетворять на велопішохідну зону: в Мілані представили амбітний план

16 апреля 11:31NK

Влада Мілану реалізує так званий план відкритих вулиць, у рамках якого 35 кілометрів доріг перетворять на велопішохідну зону, пише The Mayor. Місто пішло на такий крок через найвищий рівень автомобілізації та як наслідок цього – забруднення повітря.

Зараз у Мілані розробляють цифрову платформу міста. Пілотний проєкт включає співпрацю з більш ніж 17 операторами мобільного зв’язку з метою вивчення та аналізу централізованої платформи. У майбутньому містяни зможуть спланувати свою подорож Міланом в онлайн-режимі – практичним і екологічно безпечним способом, який включатиме будь-яку комбінацію електроскутерів, велосипедів, мопедів та автомобілів. Проєкт частково реалізують коштом та за підтримки Європейського союзу.

Про плани з трансформації доріг місцева влада оголосила торік, коли місто ввело карантинні обмеження через коронавірус. План включає створення тимчасових велодоріжок, розширення тротуарів, надання на дорогах пріоритету для пішоходів та велосипедистів, а також обмеження швидкості руху в центрі міста.

Загалом у місті вже існує 200 кілометрів велопішохідної інфраструктури.