21 липня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

21 июля 06:54NK

Cьогодні православні християни вшановують пам'ять святого Прокопія Кесарійського, в народі свято називається Прокопій Жнець. Інші назви свята – «Прокопій», «Прокоп'єв день», «Жнець», «Казанська річна», «Зажинки».

Прокопія Женця ще називали Жатвенніком, оскільки з його іменин починали жати жито. Приступаючи до роботи, селяни зазвичай служили молебень на честь святого. Після цього накривали столи, влаштовували частування. Продовжували на Прокопія і заготовляти корми для худоби. «На гостру косу – багато сінокосу», – говорили селяни.

Також 21 липня віряни святкують явлення ікони Пресвятої Богородиці Казанської.

Народні прикмети на 21 липня: Яка погода на Прокопія, така буде і 2 серпня на Ільїн день. Якщо в цей день молодий місяць, то по погоді можна визначити, яким буде серпень. Якщо колосок на Прокопія заткнути за пояс, то до кінця літа спина боліти не буде. Занадто активні бджоли – до спеки. У народі кажуть, що купатися в цей день не можна, оскільки можна потривожити водяного. Також сьогодні не варто вирушати у далеку дорогу, адже шлях може бути занадто виснажливий. Якщо 21 липня на небі молодий місяць, то по погоді можна визначити, яким буде серпень. Бджоли зліші стали – скоро почнеться спека. Що не рекомендується робити 21 липня: Починати нові справи, вони навряд чи будуть успішними. Ображатися на кого-небудь і сваритися. Лінуватися. Удача посміхнеться тільки тим, хто сьогодні добре попрацювати. У кого іменини 21 липня? Іменини сьогодні святкують Андрій, Віктор, Данило, Дмитро, Прокопій (Прокіп).

Мария