2020 рік став рекордним за обсягом коштів, залучених в ході IPO в США

31 декабря 07:38NK

Компаніям, які проводили первинне розміщення своїх акцій на американських біржах в цьому році, вдалося залучити в загальному $167,2 млрд. Це рекорд за всю історію США. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані дослідницької компанії Dealogic.

Станом на 24 грудня в країні було проведено 454 розміщення акцій. Досі рекордним роком за обсягом залучених коштів на американських біржах був 1999-й. Тоді за весь рік компаніям вдалося залучити $107,9 млрд. Це означає, що рекорд цього року вже перевищує попереднє досягнення на 55%.

Видання зазначає, що ще більш дивним це досягнення виглядає на тлі пандемії COVID-19, яка призвела до заморожування ринку на початку цього року. Однак ближче до кінця року компанії і інвестори активізувалися: тільки в четвертому кварталі в ході IPO на біржах США було залучено $67,3 млрд – це майже в шість разів більше, ніж в перші дев'ять місяців року.

Газета зазначає, що 2020 рік став особливим за частотою виходу на біржу компаній через злиття з компаніями-«пустушками» – спеціалізованими компаніями з цільових злиттів і поглинань (special purpose acquisition company, SPAC).

Майже половина кампаній із залучення коштів на американських біржах в цьому році проходила за допомогою SPAC, а сума залучених таким способом коштів досягла $82,1 млрд – це в шість разів більше, ніж в минулому році, який був рекордним для такого типу виходу на біржу.