18 листопада відзначають День сержанта Збройних Сил України та день філософії

18 ноября 08:10RSS feed nk.org.ua

Сьогодні, 18 листопада, у Україні відзначають День сержанта Збройних Сил України, а у світі - Міжнародний день відмови від паління та Міжнародний день філософії. Своєю чергою, віряни вшановують пам'ять святого Іони, передає УНН.

День сержанта Збройних Сил України

Свято встановлено офіційно, “Ушановуючи відданість, відповідальність та професіоналізм сержантів і старшин Збройних Сил України, їх мужність та героїзм у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з метою примноження військових традицій сержантського і старшинського складу Збройних Сил України”, про що повідомляється в Указі Президента України № 153/2019 від 19 квітня 2019 року.

Раніше День сержанта в Україні відзначався згідно з наказом Міністра оборони від 10 лютого 2009 року. Це професійне свято було введено з метою підтримки і підвищення престижу військової служби за контрактом на посаді сержантського і старшинського складу, а також подальшого патріотичного виховання військових кадрів України.

День професійного сержанта у Збройних Силах України, згідно відповідного наказу, було прийнято відзначати в першу п’ятницю березня. Зараз — щороку 18 листопада.

З нагоди Дня професійного сержанта в підрозділах оформляються “Дошки пошани”, на яких містяться фотографії і матеріали про кращих старшин і сержантів. По місцях дислокації з’єднань і військових частин проводяться зустрічі старшин і сержантів з учнями і студентами навчальних закладів.

Міжнародний день відмови від паління

Міжнародний день відмови від паління, або No Smoking Day, існує з 1977 року. Він з’явився з ініціативи Американського онкологічного товариства і щороку відзначається у третій четвер листопада, який цьогоріч припадає на 18 листопада.

Цей день відзначають і в Україні. Це прекрасний привід задуматися над тим, що в цілому у нашій країні зараз палить десята частина жінок, більше половини всіх чоловіків, 53% старшокласників.

Мета Міжнародного дня відмови від паління — сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. В наш час в Україні нараховується майже 9 мільйонів активних курців, які складають третину всього працездатного населення країни. Дослідження свідчать, що більшість дорослих курців (65%) хотіли б позбавитись цієї звички і намагались зробити це не один раз. Розвиток залежності від нікотину — одна із головних перешкод при відмові від паління.

В Україні тютюнопаління є опосередкованою причиною кожного п’ятого випадку смерті осіб віком понад 35 років. Щороку в нашій країні помирають від наслідків куріння близько 100 тис. людей. Ті, хто почав палити до 15 років уп’ятеро частіше помирають від раку легень.

Міжнародний день філософії

Щороку в третій четвер листопада в Україні відзначають Міжнародний день філософії, запроваджений ЮНЕСКО у 2002 році. Наразі цей день святкують у понад 80-ти країнах світу. В 2021 році Міжнародний день філософії припадає на 18 листопада. Головна мета святкування Міжнародного Дня філософа полягає в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціокультурних перетворень, які відбуваються зараз, долучити людей до багатолітньої філософської спадщини, відкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства з приводу викликів, що постають перед соціумом сьогодні, сприяти створенню суспільства, в якому краще дотримуватися принципів терпимості і поваги.

Безліч мислителів стверджували, що суть філософії полягає в подиві. І справді, філософія народжується з природного прагнення людських істот цікавитися собою і світом, у якому вони живуть. Як рефлексія любові до мудрості, філософія вчить нас мислити про думки, досліджувати фундаментальні істини, вивіряти посилки і будувати власні висновки. Протягом століть у різних культурах філософія народжувала концепції, ідеї та праці з обґрунтованого аналізу, і закладала основу критичного, незалежного і творчого мислення. Знайомлячи нас із різноманіттям існуючих у світі інтелектуальних течій, філософія сприяє діалогу культур. Стимулюючи інтерес до мислення і конструктивного обміну думками, вона сприяє створенню суспільства, в якому краще дотримуються принципи терпимості і поваги.

В цей День, присвячений певній темі, проводяться і організовуються різні заходи (на місцевому, національному і міжнародному рівнях): філософські діалоги і кафе, дискусії та круглі столи, конференції та семінари, виставки і презентації, та інші культурні заходи у контексті загальної теми дня, з участю філософів і вчених з усіх галузей природничих і суспільних наук, викладачів, студентів, школярів, представників культури, освіти, ЗМІ та широкої громадськості. Тому, філософію можна сприймати і як форму суспільної та індивідуальної свідомості, яка постійно поповнюється на вищому, теоретичному рівні, і як мудрість людства, і як стиль мислення. Філософія допомагає людині пізнавати світ і саму себе, розкривати премудрість буття та самоствердження.

У четвер, 18 листопада, іменини відзначають власники таких імен: Тихон, Гавриїл, Тимофій, Григорій та Памфіл.​

John Dou