За незаконну вирубку хвойних дерев оштрафують до 15 300 грн

31 декабря 18:42NK

У Міністерстві юстиції нагадали, що положеннями чинного природоохоронного законодавства передбачена адміністративна відповідальність за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками.

Так, за незаконну порубку і пошкодження дерев, у тому числі хвойних порід, на винну особу може бути накладено штраф:

- на громадян - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 020 гривень);

- на посадових осіб - від ста п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2 550 до 5 100 гривень).

Ті самі дії, вчинені громадянином, якого протягом року було піддано адміністративному стягненню за незаконну порубку і пошкодження дерев хвойних порід, тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян - від шістдесяти до дев'яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 020 до 1 530 гривень);

- на посадових осіб - від шестисот до дев'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 10 200 до 15 300 гривень).

У випадку вчинення вищезазначеного правопорушення особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років за відсутності самостійного заробітку штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють

Варто пам'ятати, що підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.

Ви можете звернутись до продавця з вимогою надати вищезазначені документи для того, щоб переконатись, що купуєте новорічну ялинку без порушення вимог закону.