ВАКС повернув закордонні паспорти експосадовцю Нацполіції

12 ноября 18:28RSS feed nk.org.ua

Вищий антикорупційний суд повернув закордонні паспорти колишньому начальнику департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександру Буханченку, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні неправомірної вигоди від директора ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігоря Лобка.

Таке рішення 10 листопада ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, суд відпустив Буханченка під особисте зобов'язання. На нього поклали такі обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатися із Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з будь-яких питань із підозрюваним Ігорем Лобком та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет. Пізніше суд зняв електронний браслет.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив їх продовжити. Суддя задовольнив клопотання частково, повернувши Буханченку закордонні паспорти і дозволивши йому вільно пересуватися Україною. Дію всіх інших обов'язків продовжили до 10 січня.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексначальнику департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександру Буханченку та директору ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігорю Лобку. За версією слідства, Буханченко нібито одержав від Лобка 980 тисяч грн неправомірної вигоди за забезпечення закупівлі Головним управлінням Нацполіції в Луганській області вибухозахисного обладнання саме у цієї компанії.

Як повідомляють у прокуратурі, вказані кошти були одержані керівником департаменту на рахунки підконтрольного йому підприємства та у подальшому легалізовані через інші юридичні особи. Тож окрім отримання неправомірної вигоду Буханченку інкримінують і легалізацію коштів, одержаних злочинних шляхом.

За даними НАБУ, Лобко перерахував 980 тис. грн нібито за юридичні послуги (які насправді не надавалися) компанії, кінцевим бенефіціаром якої, як з’ясувало слідство, був на той момент Буханченко. Зазначений епізод – один із можливих злочинів із закупівель, здійснених Департаментом НПУ, які досліджують детективи НАБУ.

John Dou