В українських університетах з’явиться новий навчальний курс

25 декабря 08:30NK

Протягом 2022 року в більш ніж 50 українських університетах буде впроваджено навчальний курс «Створення і розвиток IT-продуктів» — освітню програму з IT-підприємництва для студентів державних закладів вищої освіти.

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, пише «Я і Закон».

Основ продуктового IT навчать 60 000 українських студентів протягом наступних п’яти років. За приблизними підрахунками, одна людина в продуктовому IT генерує в 76 разів більше доходу, ніж середньостатистична працезайнята особа в Україні. Навіть якщо 1% студентів, які опанують курс, почнуть кар’єру в продуктових компаніях або заснують власний стартап, це згенерує мільярди гривень в економіку через додаткову вартість цифрових продуктів.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на прес-конференції, ринок IT в Україні постійно зростає. «Зʼявляються нові компанії, масштабуються наявні — це хороші тенденції. До того ж Мінцифри створює додаткові стимули від держави, щоб збільшити частку IT у ВВП країни до 10%. Незабаром ми запускаємо проект Дія Сity та Фонд Фондів. Але в таких умовах темпи та якість підготовки ІТ-спеціалістів не задовольняють попит. Разом із МОН ми вже працюємо над реформою IT-освіти та вдячні всьому соціально відповідальному IT-бізнесу, який співпрацює з нами заради спільної мети», — підкреслив він.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан: «Ми системно долучаємося до вдосконалення вищої освіти. Наприклад, минулого навчального року Мінцифри з YEP запустили проект “Підприємницький університет”, у межах якого сьогодні у 85 університетах викладається дисципліна про інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами. А нова ініціатива про запуск курсу щодо створення і розвитку IT-продуктів є фактично елементом реформи IT-освіти».

Пропонуватимуть пройти навчальну програму студентам других-третіх курсів — як технічних, так і нетехнічних спеціальностей. Вона має надихнути молодь, дати уявлення про те, як функціонує IT-бізнес, та підготувати компетентні кадри для українського IT-ринку в цілому. Студентам запропонують практичні заняття, лекції, microlearning-блоки, бізнес-симуляції, роботу над реальними кейсами компаній. Найкращі студенти отримають менторську підтримку від провідних фахівців продуктового IT.

«Наша місія — розвиток IT-підприємництва в Україні через модернізацію освітніх підходів. Ми не конкуруємо з державними ЗВО, а бачимо перспективу в кооперації з ними задля вдосконалення практичної складової навчання. Таким чином студенти з усієї країни матимуть доступ до сучасних освітніх практик», — зазначив Голова PFE Ілля Бачурін.

На пілотному етапі до курсу отримають доступ студенти Київського національного економічного університету, Національного авіаційного університету, Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного університету «Чернігівська політехніка», Одеської юридичної академії та факультету інформатики (ФІОТ) Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського. З вересня 2022 року курс планують розширити на більш ніж 50 закладів вищої освіти по всій країні. Допомагати з онлайн-адаптацією курсу буде студія онлайн-освіти EdEra.

«Ми працюємо над тим, щоб освіта відповідала запитам суспільства та ринку, а доступ до актуальних освітніх програм мали студенти не лише з міст-мільйонників, а й із регіонів. Ми віримо, що курс, створений практиками, сприятиме розвитку підприємницького духу та стане джерелом прикладних знань про галузь», — зазначив Міністр освіти України Сергій Шкарлет.

«Цей курс — наймасштабніша інтеграція освіти й бізнесу в цьому напрямі. З боку Міністерства забезпечимо PFE підтримкою та допоможемо впровадити курс у навчальні програми університетів», — запевнив він.

John Dou