В Україні пропонують вдвічі збільшити штрафи за порушення на заповідних територіях

17 октября 08:37NK

Проїзд 10 метрів на автомобілі місцевістю, яка охороняється, коштуватиме порушникові майже 550 гривень

Державна екологічна інспекція розробила проєкт постанови про підвищення в середньому удвічі такс, за якими розраховується шкода довкіллю. Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Такси для розрахунку збитків за екологічні порушення у природно-заповідному фонді зростуть в середньому в два рази. Держекоінспекція підготувала проєкт постанови Кабміну «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», – зазначив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

За його словами, постанова, яка діє зараз, була затверджена у 2013 році та не дозволяє розрахувати такі збитки, які би відповідали завданій довкіллю шкоді сьогодні.

Як зазначив Мальований, у новій постанові будуть підвищені близько у 2 рази такси, а також індексація за врахуванням інфляції.

Таким чином, у разі ухвалення позитивного рішення, з 1 січня 2021 року, наприклад, за кожні 100 метрів проїзду легкового автомобіля територією ПЗФ доведеться сплатити 547 гривень (зараз – 208 гривень). За кожне вирублене або пошкоджене дерево у степовій зоні діаметром до 10 сантиметрів – 245 гривень (зараз – 93 гривні), а діаметром 46,1–50 сантиметрів – 17 416 гривень (зараз – 6 622 гривень). За знищення лелеки білого або за пошкодження місця його гніздування порушник заплатить 7 811 гривень (зараз – 2 970 гривень).