В Ефіопії затримали щонайменше 16 співробітників ООН

10 ноября 13:18RSS feed nk.org.ua

Щонайменше 16 співробітників Організації об'єднаних націй були затримані в столиці Ефіопії Аддіс-Абебі. У країні проходять масові арешти представників тиграїв – етнічної групи, яка є у меншості в Ефіопії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на речника ООН Стефана Дюжарріка.

Представник ООН відмовився відповідати на питання про етнічну приналежність затриманих, сказавши: "Це співробітники Організації об'єднаних націй, вони ефіопи... і ми хотіли б, щоб їх звільнили, незалежно від етнічної приналежності, зазначеної в їхніх посвідченнях".

Зазначається, що затримані ефіопської комісії з прав людини ООН заявили, що отримують багато повідомлень про арешти тиграїв у Аддіс-Абебі, включаючи людей похилого віку та матерів з дітьми.

Ефіопські правоохоронці заперечують, що проводили етнічно мотивовані арешти, заявляючи, що вони спрямовані лише на прихильників бунтівних сил тиграїв, які борються з урядом.

Представник уряду Легессе Тулу заявив Reuters, що інформації про арешти співробітників ООН немає, а затримані у столиці країнами є "ефіопами, які порушують закон".

Раніше ООН вже звинуватила уряд Ефіопії у фактичній блокаді надходження гуманітарної допомоги в регіон Тиграй, де основне населення складають тиграї.

John Dou