В Англії відмовилися стригти траву заради дикої природи

18 июля 17:46NK

Коли рано-вранці чути звук газонокосарки, напевно, багато хто проймається питанням: навіщо косити траву? В Англії подумали і дійшли висновку, що, крім витрати часу і бюджетних коштів, користі від цього жодної.

Сім із 10 міських рад Англії прийняли рішення перестати косити траву, щоб створити в містах простори дикої природи. Від доглянутих газонів відмовилися і в Королівському коледжі в Кембриджі — на місці колись підстриженої трави розрослися маки, волошки і пупавки, повідомляє The Guardian.

За словами фахівців, відмовившись від стрижки газонів, можна знизити кількість викидів вуглецю в атмосферу і заощадити бюджет міста. Розростання лук підтримує й біорізноманіття, необхідне для формування екосистем.

Англійці також пояснили це рішення бажанням відновити простори з дикими рослинами. Адже за останні 100 років країна втратила 97% лук із польовими квітами.

Відзначається, що жителі міст підтримали ідею. І якщо років 5 тому мерію закидали б скаргами на недоглянуті ділянки, то зараз усе навпаки.

Першим британським містом, в якому надзвичайну ситуацію з кліматом почали вирішувати подібним способом, став Брістоль. Влада створила там 1,4 га лук. У листопаді 2020 року Брістоль отримав £4 млн на розвиток трирічної програми щодо зниження впливу на навколишнє середовище.

John Dou