"Український оркестр свободи" вирушить у турне містами Європи та США

Міністерство культури та інформаційної політики анонсувало благодійне турне містами Європи та США "Українського оркестру свободи".

"Метрополітен-опера та Польська національна опера організують Ukrainian Freedom Orchestra – "Український оркестр свободи", який складається з провідних українських музикантів. З 28 липня до 20 серпня колектив вирушить у європейське та американське турне, зокрема відвідають Велику Британію, Францію, Німеччину та Нідерланди. Фінальні концерти відбудуться у Нью-Йорку та у Вашингтоні. Турне організовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства закордонних справ та Державного агентства України з питань мистецтва та художньої освіти", - йдеться у повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначається, що музиканти оркестру зберуться у Варшаві для репетицій 18 липня, до нього увійдуть найкращі музиканти з Києва, Львова, Харкова та Одеси та інших міст України, українські учасники відомих європейських колективів. Ukrainian Freedom Orchestra очолить канадсько-український диригент Кері-Лінн Вілсон.

Тур розпочнеться у Польській національній опері, 28 липня, і включатиме телевізійний виступ на BBC Proms у Лондоні 31 липня. Також оркестр виступить на фестивалі Chorégies d'Orange у Франції (2 серпня); Берліні (4 серпня); Единбурзі, Шотландія (6 серпня); Snape Maltings у Англії (8 серпня); Амстердамі (11 серпня); Гамбурзі, Німеччина (13 серпня); Нью-Йорку (18 та 19 серпня) та Вашингтоні (20 серпня).

До Українського оркестру свободи увійшли музиканти з Київської національної опери, Національного симфонічного оркестру України, Львівського філармонічного оркестру, Львівської національної опери, Харківської опери та інших українських колективів.

За повідомленням, гроші, зібрані від туру, підуть на підтримку українських артистів.

John Dou