Українські університети самі визначатимуть, коли і як починати навчання

31 июля 13:35nk.org.uaОбщество

Українські університети можуть самі визначати, коли саме і в якій формі розпочинати освітній процес у новому навчальному році.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на всеукраїнській селекторній нараді з приводу підготовки до нового навчального року, повідомляє Урядовий портал. Голова уряду вказав, що університети за законом мають такий рівень автономії та самоврядування, що можуть самі визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу. Відповідне рішення ухвалюватиме вчена рада закладу вищої освіти, але при цьому потрібно зважати на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні.

Тим часом, Міністерство охорони здоров’я затвердило постанову щодо карантинних заходів, яких потрібно буде дотримуватися з початком навчального процесу у закладах освіти.

Раніше глава МОЗ заявляв, що учням, і працівникам шкіл обов’язково вимірюватимуть температуру (якщо вище 37,2 – до школи не пустять). У МОЗ не відкидають і змішаний варіант навчання – коли буде звичне навчання спільно з дистанційними формами.

Нещодавно Міністерство освіти і науки розповіло про особливості навчального процесу в Україні з 1 вересня виходячи з поділу на зони карантину.