Україна й Ізраїль створять нову медичну та психологічну систему реабілітації захисників

06 января 13:50NK

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та делегація експертів Держави Ізраїль на онлайн-зустрічі обговорили двосторонню співпрацю щодо медичної допомоги та психологічної реабілітації українських захисників, а також впровадження відповідних ветеранських програм.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Обговорили, зокрема, можливості залучення ізраїльського досвіду та експертів під час створення в Україні інноваційної системи медичної і психологічної системи реабілітації та допомоги ветеранам, постраждалим учасникам Революції Гідності, родинам загиблих військових, що є одним із головних пріоритетів діяльності Мінветеранів на 2022 рік.

У всіх областях до 2023 року планується створення сучасних реабілітаційних центрів для військовослужбовців і ветеранів. Наразі Міністерство розробляє механізм, який дасть змогу зібрати найкращі практики й міжнародний досвід для вдосконалення державної системи.

Крім того, за підтримки міжнародних партнерів планується створити багатофункціональний центр для ветеранів за унікальним проєктом.

Зазначимо, що розвиток системи реабілітаційної допомоги є одним з пріоритетних завдань уряду на наступний рік.

Очільниця Мінветеранів повідомила про глобальну зміну підходів щодо роботи з українськими захисниками після повернення з фронту.

«У цьому питанні Мінветеранів готове залучати ізраїльський досвід медико-психологічної реабілітації ветеранів війни та впроваджувати інноваційні програми, що діють у Державі Ізраїль», — наголосила Юлія Лапутіна.

Водночас лікар — міжнародний експерт з питань громадського здоров’я, професор епідеміології Ітамар Гротто презентував учасникам зустрічі ізраїльські напрацювання щодо особливостей роботи майбутніх центрів реабілітації, де надаватимуться послуги військовослужбовцям і ветеранам.

Він зазначив, що ізраїльська делегація готова до співпраці з Мінветеранів та урядом під час створення нової медичної та психологічної системи реабілітації ветеранів, а також побудові та роботі відповідних майбутніх Центрів.

Зазначимо, що про поглиблення двостороннього співробітництва в питаннях ветеранських політик було домовлено під час особистої зустрічі Юлії Лапутіної з Послом Держави Ізраїль в Україні Міхаелєм Бродським у листопаді 2021 року.

John Dou