У Венеції новий міст зі скла виявився надто слизьким, архітектора оштрафували

04 января 08:47NK

У Венеції понад 400 мостів, при цьому Гранд-канал перетинає лише чотири з них. Останній із збудованих – це 94-метровий склобетонний міст Конституції за проектом іспанського архітектора Сантьяго Калатрави, пише TJournal.

Його звели у 2008 році, до 60-ої річниці ухвалення головного в Італії закону. Він пов'язує вокзал Санта Лючія та площу П'яццале Рома з автовокзалом.

Міст Конституції з самого початку викликав численну критику від місцевих жителів, які називали його «скляним язиком» та «риб'ячим хвостом». Багато хто вважав, що міст у сучасному стилі не вписується в архітектуру Венеції.

Конструкцію, якою можна пройти тільки сходами, також критикували за відсутність пандусів для людей з обмеженими можливостями. Поруч із мостом збудували додаткові конструкції для переміщення людей, але вони періодично переставали працювати – іноді з людьми всередині. Потім людей, які не можуть пройти мостом, стали перевозити з берега на берег на баржах.

Ще однією актуальною проблемою стало скляне покриття мосту: багато хто скаржився, що він надто слизький – особливо важко пройти його в дощ і взимку.

Італійський суд вже оштрафував за «волаючу недбалість» архітектора Калатраву на 78 000 євро та інженера-куратора будівництва Сальваторе Венто – на 11 000. Для порівняння: сам міст замість запланованих 7 млн євро обійшовся в 11,6 млн.

Чиновники намагалися впоратися із проблемою, обробляючи слизьку поверхню смолою та встановлюючи обмежувальні знаки, але у тривалій перспективі такі заходи визнали неефективними.

Тепер Венеція остаточно вирішила замінити напівпрозоре скло на камінь трахіт. Влада міста виділить 500 000 євро на заміну пішохідної секції мосту.

John Dou