Тисячі демонстрантів по всій Бразилії вимагали відставки президента

03 октября 13:28RSS feed nk.org.ua

Тисячі демонстрантів по всій Бразилії вимагали відставки президента Жаїра Болсонару через його економічну політику під час пандемії коронавірусу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.

Протестувальники в суботу, 2 жовтня, вийшли на вулиці кількох бразильських міст. Зокрема, тисячі людей зібралися у Сан-Паулу та Ріо-де-Жанейро – найбільших містах Бразилії. У столиці країни місті Бразиліа демонстранти влаштували ходу до будівлі Національного конгресу.

Окрім закидів у неправильній політиці Болсонару в боротьбі з пандемією COVID-19, демонстранти також протестували проти економічних проблем бразильців - від зростання інфляції до високих цін на пальне.

За даними Бразильського інституту географії та статистики, ціни на основні продукти харчування та пальне в країні постійно зростають, а понад 14 мільйонів людей зараз безробітні.

Тим часом Бразилія продовжує страждати від епідемії коронавірусу. Майже 600 000 бразильців вже померли внаслідок пандемії - це найбільша кількість жертв у світі після США.

Як повідомлялося, Болсонару звинувачують у тому, що він своїм применшенням небезпеки коронавірусу та сумнівами у користі щеплень сприяв поширенню COVID-19 та збільшенню кількості жертв хвороби.

За даними прокуратури, Болсонару зловживав владою, укладаючи у лютому угоду про постачання 20 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу від індійського виробника Bharat Biotech на суму 316 мільйонів доларів. Комісія федерального сенату, що вивчила цей випадок, дійшла висновку, що ціна медзасобу могла бути навмисно завищеною.

John Dou