Сьогодні в Україні - початок нового навчального року

01 сентября 06:59RSS feed nk.org.ua

Сьогодні в Україні початок нового навчального року – День знань.

Про це повідомляє Укрінформ.

Торік, у зв’язку з пандемією коронавірусу, початок нового навчального року пройшов без традиційного свята Першого дзвоника.

Нині всі регіони України віднесені до «зеленого» рівня епідемічної небезпеки. Отже, школи з 1 вересня почнуть вчитися у звичайному режимі, далі все залежить від епідеміологічної ситуації – про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 26 серпня. А навчальний процес має відбуватися з дотриманням усіх протиепідемічних заходів, підкреслив Прем'єр-міністр.

Але формат навчання залежить не тільки від того, в якій зоні буде знаходитися навчальний заклад. Якщо не менше 80% шкільного персоналу пройшли курс вакцинації, такі школи зможуть приймати учнів навіть у "червоній" зоні. Якщо ж вакциновано менше ніж 20% персоналу, у випадку переходу регіону із "зеленої" в іншу зону карантину навчальний заклад має перейти на дистанційне навчання.

Міністерство освіти рекомендує школам цього року не відмовлятися від лінійки, але радить проводити її в скороченому вигляді та з урахуванням соціальної дистанції. Водночас адміністрація навчальних закладів може сама приймати рішення щодо доцільності проведення лінійки.

Перший урок у новому навчальному році Міносвіти рекомендує присвятити святкуванню 30-ї річниці Незалежності України.

John Dou