Щоб не було інших “Квітів України”: 70 об’єктам модернізму варто надати статусу пам’яток місцевого значення

17 июля 08:52NK

В Києві налічується більше 70 видатних споруд та будівель, які були збудовані в період з 1955–1991 років, які є об’єктами радянського модернізму, становлять історико-культурну та архітектурну цінність.

Про це ідеться у петиції №10682.

Автор звернення Євген Фаворов зауважує, що на теперішній час 39 об’єктів перебувають у державній власності на балансі державних підприємств та установ, 19 – у комунальній власності, 12 – у приватній.

“Більшість з цих будівель, не використовуються за призначенням, знаходяться у занедбаному стані, потребують відновлення та визначення охороно-культурного статусу. Разом з тим, відповідна архітектура викликає інтерес у місцевих мешканців та туристів, є предметом досліджень та діяльності громадських об’єднань”, – наголошує киянин.

Він пропонує всі об’єкти модернізму зробити пам’ятками місцевого значення.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва заборонив демонтаж будівлі “Квіти України”, тому що забудовник порушив немайнові авторські права архітектора Миколи Левчука, який спроєктував споруду.

6 липня кияни вийшли на акцію протесту проти руйнування будівлі та спорудження на її місці скляної коробки (ФОТО)

Вночі 11 липня біля будинку з’явилась важка техніка для зносу, а наступного дня почався демонтаж. Щоб зупинити руйнування, кияни прорвались за будівельний паркан та заблокували роботу техніки. Згодом стало відомо, що у проекті підготовчих робіт, наданому забудовником, демонтаж фасаду будівлі відсутній. На вимогу активістів суд наклав арешт на будівлю.

John Dou