Що таке професійне вигоряння та як з ним боротися

25 декабря 20:09NK

Одна з найбільш поширених проблем сучасності загрожує і душевними, і фізичними проблемами

Що робити, коли нічого не хочеться Постійна гонитва за заробітком, безумовно, позначається на нервовій системі людини. Стан, коли нічого не подобається і не викликає бажання, коли все валиться з рук, знайоме кожному другому. Вперше синдром професійного вигоряння окреслила Крістіна Маслах , професор психології Каліфорнійського університету у Берклі. Він визначається тривалим стресом, який організм людини відчуває внаслідок великого потоку споживаної інформації. В основному на цей синдром страждають творчі люди або працівники офісів. Основні причини розладу Звичайна фізіологічна втома через напружений графік роботи. Недосип, незбалансоване харчування призводять до зниження імунної системи та стресу. Не варто забувати, що прихильність до соціальних мереж і тривала робота за комп’ютером принесуть підвищену тривожність, мігрень та гальмування розумових здібностей людини. Внутрішні страхи і погана атмосфера на роботі негативно позначаються на емоційному тлі. Підвищений перфекціонізм, який часто спостерігається у керівників підприємств, неминуче спричинить професійне вигорання. Якщо нехтувати ситуацією і надалі, то незабаром з’являться і конкретні захворювання.

Способи поповнення внутрішніх ресурсів Обов’язково треба робити перерви у роботі, це допоможе мозку не перетрудитися та зберегти внутрішній баланс.

Створіть чіткий розклад дня, який буде включати список необхідних справ, обіди та перекушування. Намагайтеся виробити чіткий режим сну, це значно покращить стан організму.

Фізична активність допоможе зняти напругу та відвернути увагу від внутрішніх проблем. Щоденні піші прогулянки на свіжому повітрі чудово допомагають розслабитись. Спробуйте відмовитись від телефону та інших гаджетів хоча б на вихідні дні. Доведено, що чим менше часу людина проводить перед екраном, тим краще його настрій та вища продуктивність у роботі.

John Dou