Семен Семенченко, який голодує понад 60 діб, втратив свідомість в ізоляторі СБУ

28 сентября 03:05uainfo.org

Колишній народний депутат Семен Семенченко, який голодує вже 61 день, втратив свідомість в ізоляторі СБУ. Це сталося сьогодні зранку, 27 вересня, коли його відвідував адвокат.

Про це у Facebook повідомила дружина Семенченка Наталка Музика, інформує UAINFO.org.

"Адвокат помітив, що Семен заплющив очі і довго не відкриває. На будь-які дії не реагує. Крізь вії адвокат помітив білки, Семен втратив свідомість. Терміново почав телефонувати і викликав "швидку", – розповіла вона.

За словами Музики, медики привели Семенченка до тями та через 10 хвилин поїхали.

У СІЗО адвокату повідомили, що наступного разу відвідати підзахисного він зможе наступного ранку.

"Цілком імовірно, що на такій стадії голодування (61 день сьогодні) Семен може лягти на ліжко і більше не встати. Ніхто слідкувати, чи він в свідомості, чи в вже в комі, не буде", – хвилюється дружина Семенченка.

24 березня в СБУ заявили про припинення діяльності воєнізованого збройного формування і постачання товарів військового призначення з Російської Федерації. Також в СБУ вказали, що діяльність так званої "приватної військової компанії" була спрямована "на підготовку до вчинення тяжких злочинів, у тому числі проти основ національної безпеки".

За даними СБУ, до складу компанії входили понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. Контроль і координацію діяльності злочинної організації здійснювали 15 громадян України.

Окремо слідчими отримано дані про участь фігурантів справи в укладанні контрактів між "ПВК" і представниками різних організацій з країн Близького Сходу. Також зафіксовано "пропозиції організувати постачання зброї в ці країни".

У цій справі СБУ оголосила про підозри шістьом особам.

Серед організаторів такої діяльності в СБУ назвали народного депутата VIII скликання Семенченка та Євгена Шевченка, відомого як "позаштатного агента НАБУ". Семенченко і Шевченко всі звинувачення відкидають.

26 березня суд ухвалив рішення про арешт Шевченка із заставою у 5 млн грн. 30 березня після внесення застави він вийшов із СІЗО. Того ж дня суд відправив Семенченка під варту без права на внесення застави.

John Dou