Раді пропонують зобов'язати ЗМІ забезпечувати бронежилетами, шоломами та аптечками журналістів, відряджених до зони бойових дій

Народний депутат фракції "Слуга народу" Анастасія Ляшенко пропонує зобов'язати керівників засобів масової інформації забезпечувати бронежилетами, шоломами та аптечками журналістів, відряджених до роботи в зону бойових дій, а також передбачити для них страховку за рахунок роботодавця.

Відповідний законопроєкт №7367 зареєстрований у Верховній Раді в середу, 11 травня.

Автор законодавчої ініціативи пропонує доповнити статтю 15 закону "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" положенням, відповідно до якого ЗМІ зобов'язані забезпечувати журналістів та інших працівників, відряджених працювати в райони ведення військових (бойових) дій або на тимчасово окуповану територію України , засобами захисту від уражень вогнепальної зброї, осколкових уражень, а також медичними аптечками.

Законопроєкт також передбачає, що такі журналісти та співробітники ЗМІ підлягають обов'язковому страхуванню за рахунок роботодавця у разі заподіяння шкоди їх життю та здоров'ю у зв'язку з виконанням професійних обов'язків.

Водночас, документ пропонує уточнити розмір одноразової грошової допомоги у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного журналістам під час виконання ними професійних обов'язків. Так, чинні норми закону передбачають, що в такому разі представникам ЗМІ виплачується з державного бюджету до 50 прожиткових мінімумів. Ініціатор законопроєкту переконана у необхідності усунути цю невизначеність та передбачити чітке правило, що розмір такої допомоги має становити 50 прожиткових мінімумів.

Крім того, до статті 7 закону "Про страхування" пропонуються внести зміни, згідно з якими до обов'язкових видів включається також страхування працівників ЗМІ на час виконання ними роботи в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованій території.

John Dou