ООН закликали зібрати мільярди на допомогу сирійським біженцям

29 марта 15:49NK

Напередодні дводенної конференції донорів по Сирії, ООН закликали зібрати багатомільярдну суму для надання допомоги нужденним у цій країні. Термінової гуманітарної підтримки потребують 24 мільйони сирійських дітей, жінок і чоловіків, заявив координатор ООН з надання надзвичайної допомоги Марк Лоукок в понеділок, 29 березня, в Нью-Йорку.

За словами Лоукока, допомога необхідна і жителям самої Сирії, і сирійським біженцям в регіоні, і людям, що допомагають їм. Він вказав, що тільки в поточному році ООН і її партнерам необхідно зібрати понад 10 млрд доларів для фінансування тих хто потребує допомоги в Сирії і за її межами.

Лоукок висловив надію на отримання гарантій надання щедрої допомоги в ході віртуальної конференції ЄС і ООН по Сирії, яка пройде 29-30 березня в Брюсселі. На зібрані гроші планується оплатити поставки продовольства, води, медикаментів та інших товарів до Сирії.

За даними ООН, в Туреччині, Лівані, Йорданії, Іраку та Єгипті накопичилося близько 5,5 млн сирійських біженців, які живуть в таборах і інших притулках.

Конфлікт в Сирії почався 10 років тому з повстання, жорстоко придушеного режимом президента країни Башара Асада.

Асад отримує підтримку від Росії і Ірану. У конфлікт замішані також Туреччина і США.