НАТО може розмістити війська в Болгарії та Румунії - ЗМІ

19 декабря 12:24NK

Вищий генерал НАТО Тод Волтерс запропонував Альянсу створити військову присутність у Болгарії та Румунії після нарощування російських військ біля кордону з Україною.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на німецьку газету Spiegel.

Пропозиція Тода Волтерса, Верховного головнокомандувача Об'єднаними силами НАТО в Європі, фактично розширить місію Альянсу, згідно з якою він розгорнув військові сили в країнах Балтії та східній Польщі.

Der Spiegel пише що є "інформація", що Волтерс "закликав до посилення військ на східному кордоні" НАТО під час відеозв'язку з військовими командувачами "країн-партнерів".

У повідомленні сказано, що план фактично "розширить присутність НАТО (до Румунії та Болгарії) за допомогою місії Enhanced Forward Presence (EFP).

Як повідомлялося, міністерство закордонних справ РФ передало список з 8 пунктів із вимогами до США. Серед цих вимог – заборона на вступ до НАТО для України, а також вимога вивести всі війська та припинити постачання зброї у країни, які вступили до Альянсу після 1997 року, тобто з Польщі, країн Балтії та балканських країн. Також вимагається відвести далекобійні ракетні системи.

Окрім цього, РФ вимагає припинити постачання зброї до України та вивести контингент військових радників та інструкторів, а також не брати участь у навчаннях на українській території. ЗМІ відзначає, що у Москві погрожують «воєнною відповіддю» та можливим повторенням Кубинської кризи 1962 року, якщо НАТО не виконає ці вимоги.

John Dou