Найпопулярніше місто Італії вирішило розібратися з туристами, обклавши їх поборами

10 января 13:22NK

Поки Європу трясуть ковідні «хвилі», мінімізуючи кількість туристів, влада Венеції продовжує обговорювати питання, яке стояло на порядку денному в допандемійні часи «овертуризму». Влада все ще вирішує, як зменшити кількість туристів, які відвідують Венецію щодня – мова в першу чергу йде про «одноденки».

За даними Euronews, досі близько 100 тисяч туристів щодня відвідують Венецію. Однак згідно з новими правилами, які незабаром набудуть чинності, туристам буде накладно прибувати до міста на один день.

Обговорювані правила наступні – з 2022 року всі бажаючі відвідати Венецію «одним днем» мають бронювати квитки онлайн. Ціна квитка становитиме 5 євро, причому він буде дійсним лише один день. Влада вирішила встановити такий короткий термін дії квитків, щоб зменшити кількість туристів. Також місцева влада закриє основний доступ до історичних центрів і обладнає місто 500 камерами, які будуть використовуватися для спостереження за пересуванням відвідувачів.

Втім, зараз Венеція, як і вся Італія зберігає суворі обмеження на в’їзд для всіх осіб, які бажають потрапити в країну. Всі мандрівники повинні пред’явити довідку про вакцинацію або одужання. Крім того, туристи також повинні надати заповнену в’їзну анкету та негативний ПЛР-тест, зроблений до прибуття незалежно від вакцинації. Проте майже всі країни ЄС/Шенгенської зони нині входять до «зеленого» списку Італії, що означає, що туристам в’їзд дозволений. Україна до цього списку не входить, як і раніше, перебуваючи в «червоній» зоні.

John Dou