Як подбати про свої дерева та квіти, коли настала глибока осінь

29 октября 09:17GreenPost

Настає глибока осінь — час, коли потрібно приділити особливу увагу своїм деревам і квітам. Про те, як це зробити, розповідає Koon.

Часто буває так, що з дерев довго не опадає листя. Це погано, тому що перший сніг може поламати гілки — сніг зазвичай випадає мокрий, а отже, важкий. Щоб цього не сталося, ще наприкінці жовтня треба змусити листя весь накопичений запас передати дереву. Для того, щоби викликати пожовтіння листя, а потім їхнє опадання, треба обприскати дерева по листі сечовиною (200-250 г — це приблизно 10 столових ложок — на 10 л води).

Наприкінці жовтня треба зрізати багаторічні айстри та хризантеми, пригорнути півонії, східні гібриди (лілії), хризантеми, іриси.

Надземну частину інших багаторічних квітів треба зрізати і прибрати в компост, якщо вона хвора. Ґрунт доведеться обприскати будь-яким препаратом, що містить мідь (3% розчин — 1 столова ложка на 1 л води).

Але якщо листя здорове, то залиште багаторічні квіти стояти до самих морозів. Морозом надломить стебла, і вони прикриють кореневища самі, а крім того, затримають сніг, що випав, а тому вам додатково не доведеться вкривати більшість рослин на зиму. А ось укриття над трояндами та клематисами все ж таки треба встановити.

У листопаді настане час захистити дерев від морозобоїн і весняних сонячних опіків. Можна побілити дерева водоемульсійною фарбою спеціально для побілки дерев. Але краще обв'язати пропіленовим волокном від мішків із-під цукру. Якщо є всередині плівковий вкладиш, його слід вийняти, а мішки розпороти. До речі, молоді деревця не білять, а саме обв'язують. Обв'язку слід робити до самої землі і навіть пригорнути її ґрунтом.

Робити обв'язку стовбурів руберойдом або іншим чорним матеріалом не рекомендується, оскільки в сонячну погоду вдень стовбури швидко нагріваються, а вночі відбувається їхнє охолодження — така різка зміна температур погано позначається на стані кори.

John Dou