Для емоційного здоров’я: Як навчитися контролювати свій гнів

14 сентября 19:37nk.org.uaОбщество

Навіть дрібна сварка може перерости в глобальний скандал лише тому, що людина контролювати власні емоції

Кожен іноді переживає моменти, коли гнів переважає усі інші емоції. Є кілька порад, як навчитися контролювати свій гнів, пише Depo.Закарпаття з посиланням на 24tv.ua.

Спати не менше 7 годин

Майже у всіх порадах щодо здорового способу життя найважливіше місце посідає саме здоровий сон. Адже саме він є запорукою гарного самопочуття і успішного життя. Відсутність сну може призвести до розладів життєдіяльності організму, в тому числі і роботи головного мозку. Саме недосипання викликає появи гніву і агресії, тому щоб почати контролювати гнів, необхідно дотримуватися режиму здорового сну. Намагайтеся спати щонайменше 7 годин і ви помітите, що вивести вас із себе – буде набагато складніше.

Займайтисяспортом

Фізичні навантаження дають можливість випустити всі свої негативні емоції назовні. Найефективніше будуть заняття з боксу або єдиноборства, де ви зможете проявити свою агресію і досягти гармонії з собою. Але якщо ви не прихильник подібних секцій, тоді просто намагайтеся відвідувати хоча б два рази на тиждень тренажерний зал, де можна виплеснути всі свої емоції на тренажерах.

Вживати менше нездорової їжі

Намагайтеся контролювати себе і не піддаватися спокусі з'їсти щось шкідливе, коли ви в гніві. Для того щоб вміти контролювати почуття гніву – запасіться корисними перекусами у вигляді яблука або горіхів, вони допоможуть вгамувати голод і знизити викид кортизолу та адреналіну під час агресивних переживань. До того ж, вбережете власне фігуру.

Проаналізувати свої емоції

Подумайте добре про те, як часто з'являється ваша лють і що її може викликати. У вас не вийде щось змінити, якщо не визнаєте, що дійсно є з цим проблеми. Згадайте всі свої напади агресії і гніву, проаналізуйте з чим вони пов'язані і що послужило їх появи. Це допоможе вам надалі планувати свій план дій і контролювати негативні емоції.

Дихати

Глибоке, повільне, рівномірне дихання дійсно заспокоює тіло і розум. Дослідження показують, що спокійне дихання контролює певні нейрони в мозку, які відповідають за збудження емоцій і реакцій, тому, коли ви відчуваєте гнів, необхідно робити глибокі вдихи і видихи, щоб заспокоїти нейрони в головному мозку.