Через війну 58% жителів сходу України залишили свої будинки - соцопитування

Місце проживання довелося змінити 20% дорослого населення всієї України, при цьому більше тих, хто змушений виїхати, у східних регіонах країни (58%) та серед молоді (33%), йдеться у результатах загальнонаціонального опитування "Соціально-економічні проблеми під час війни", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 26 квітня.

У результатах дослідження зазначається, що показник у 20% тих, хто залишив свій будинок, залишається незмінним із середини березня.

З початку квітня дещо поменшала кількість тих, хто планує повертатися додому найближчим часом (із 29% до 22%). Натомість побільшало тих, хто хотів би повернутися, але трохи пізніше (із 24% до 31%). Майже не змінилася кількість тих, хто має намір повернутись додому, але після війни (43%).

33% респондентів наголосили, що відвідували церкву на Великдень, 67% - не відвідували. Це вищий показник, ніж під час першого карантину (квітень 2020 року), але нижчий, ніж був до 2020 року. Найбільше тих, хто був у церкві на Великдень, серед жителів західних областей та сільського населення.

Під час дослідження методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) було опитано 1000 респондентів віком від 18 років та старших у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення, похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 - не більше ніж 3,1%.

John Dou