Аргентинські ліси горять через спеку та посуху

Пожежі в постраждалій від спеки та посухи Аргентині лише за кілька днів поглинули близько 6000 гектарів (14 800 акрів) лісів у північній провінції Коррієнтес.

За даними аварійного командного центру Корієнтеса, загроза виникнення трьох пожеж зберігається, тоді як дві інші горять, але перебувають під контролем.

Повідомлень про постраждалих немає, пожежі не поширилися на населені пункти, у вівторок очікуються дощі.

За даними інституту сільськогосподарських технологій INTA, з початку року, коли американська країна стикалася з аномальною спекою за аномальною спекою, пожежі знищили понад 100 000 гектарів у Коррієнтес.

Минулого місяця Аргентина випустила попередження про шкоду здоров'ю в кількох провінціях через найсильнішу спеку за останні десятиліття, коли температура наближається до 40 градусів Цельсія (104 градуси за Фаренгейтом).

За даними метеослужби, три місяці з листопада до кінця січня були найтеплішими такими періодами з 1961 року.

У той час як періодична спека є нормальним явищем, зміна клімату зробила їх «постійнішими та інтенсивнішими» навіть у гірському регіоні Патагонії в Аргентині, повідомив AFP минулого місяця метеоролог Енцо Кампетелла.

За офіційними даними, в 2022 році лісові пожежі в Коррієнтес спалили понад мільйон гектарів.

Цикл Ла-Нінья погодного явища Ель-Ніньйо приніс історично високі температури минулого року, що призвело до втрат, що оцінюються в мільярди доларів.

John Dou