Аграрії подали близько пів тисячі заявок на розмінування полів

Фермери подали близько 500 заявок на розмінування полів. За попередніми оцінками, загалом потрібно оглянути на наявність забруднень боєприпасами близько 2,5 млн га сільськогосподарських угідь.

«Але якщо ми говоримо про території, які треба було б пріоритетно швидше розміновувати з погляду проведення весняно-посівної кампанії, то за інформацією з регіонів і колег з інших відомств, це близько 800 тис. га», — зазначає Тарас Висоцький.
«Значно більш інтенсивне мінування там, де велися активні бойові дії. Знаємо, що лінія розмежування, лінія фронту в межах Миколаївської та Херсонської областей була дуже інтенсивною», — розповідає Тарас Висоцький.
«Є завдання і розуміння, щоб до кінця травня, але не пізніше початку червня розмінувати максимально можливу площу. Який буде результат? Залежить перш за все від фактора швидкості постачання цього обладнання від міжнародних партнерів», — зазначає заступник міністра.
«Але, на жаль, немає швидкого вирішення цієї проблеми. Це не питання бажання і коштів. Світ не був готовий до одномоментної необхідності розміновувати сотні тисяч гектарів, немає ні обладнання, ні фахівців. Для цього потрібен час», — підсумував Тарас Висоцький.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише «Суспільне».

Найбільше замінована Херсонщина — до 20%, на другому місці Харківщина — близько 10% від загальної площі області.

За його словами, для розмінування необхідне спеціальне обладнання, його мають надати міжнародні партнери протягом найближчих тижнів.

Він підкреслив, що розмінування полів — це найважливіший крок для початку посівної кампанії.

Також він закликав фермерів утриматися від самостійних дій та роботи на полях до початку процедурного розмінування.

John Dou