Microsoft видалить всі завантаження Windows, в яких використовується алгоритм хешування SHA-1

31 июля 18:46nk.org.uaНаука и технологии

Компанія Microsoft оголосила про намір видалити з «Центру завантаження» (Download Center) все завантаження Windows, які були підписані за допомогою алгоритму SHA-1 (Secure Hash Algorithm 1). Це відбудеться 3 серпня, а причина цього рішення криється в тому, що алгоритм SHA-1 ненадійний і може піддавати користувачів небезпеки в разі атак з боку зловмисників.

«SHA-1 – це застарілий алгоритм хешування, який, на думку багатьох фахівців у сфері інформаційної безпеки, більше не здатний забезпечити належний рівень захисту. Використання алгоритму SHA-1 в цифрових сертифікатах може дозволити зловмисникам модифікувати контент для проведення фішингових кампаній або атак типу «людина посередині», – йдеться в повідомленні Microsoft.

Варто відзначити, що Microsoft рекомендувала відмовитися від використання SHA-1 для підпису цифрових сертифікатів ще в 2013 році. Незважаючи на те, що опис злому функцій алгоритму SHA-1 з’явилося в 2005 році, першу успішну атаку на його основі вдалося провести тільки в 2017 році, коли дослідникам у сфері інформаційної безпеки вдалося створити два файли з однаковим хешем SHA-1.