Китай вивів на орбіту п'ять супутників дистанційного зондування

Китай вивів на навколоземну орбіту п'ять супутників серії Цзилінь-1 Гаофень-03D для дистанційного зондування поверхні планети, повідомила в суботу Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASC).

За даними відомства, запуск було здійснено з перемодифікованої під плавний космодром баржі в Жовтому морі.

"30 квітня об 11:30 за місцевим часом (6:30 за Києвом) ракета-носій "Чанчжен-11" стартувала з китайської території південних вод Жовтого моря та успішно вивела на намічену орбіту супутникові апарати серії "Цзилінь-1 Гаофен", запуск визнано цілком успішним", - йдеться у повідомленні CASC.

Загалом на орбіту було відправлено п'ять оптичних супутників дистанційного зондування. За даними корпорації, апарати розробили компанія Changguang Satellite Technology. Їхнє основне завдання - фото та відеозйомка земної поверхні за допомогою формування зображень у високій якості за допомогою датчика з постійним скануванням.

За даними розробників, апарати серії "Цзилінь-1 Гаофень" мають інструментарій для зйомки земної поверхні у високій якості і можуть отримувати гіперспектральні дані для спостереження за довкіллям і природними ресурсами.

Загалом до супутникового угруповання "Цзилінь-1", за планом компанії-замовника Changguang Satellite Technology, увійдуть 138 апаратів.

Твердопаливна ракета-носій "Чанчжен-11" використовується переважно для виведення корисного навантаження на сонячно-синхронну та низьку навколоземну орбіти. До сьогодні ракети "Чанчжен-11" було запущено 13 разів, тричі з плавного космодрому, під час цих запусків на орбіту було виведено 58 супутників. Планується, що цього року буде здійснено ще від одного до трьох запусків із акваторії Жовтого моря.

John Dou