Агробот Solix здатний комплексно підвищувати врожайність ферм

Канадська компанія Solinftec оголосила про початок випробувань Solix - агроробота, здатного значно підвищити врожайність ферм та помітно скоротити їх витрати. Використовуючи алгоритми, Solix здатний безперервно автоматично перевіряти стан ґрунту, рослин, наявність та особливості ураження шкідниками, достатність добрив – усе це допомагає фермерам підвищити ефективність бізнесу. Якщо тестування Solix пройде успішно, він надійде у продаж уже наступного року.

«Нова технологія покликана надати фермерам та агрономам новий рівень інформації для підвищення врожайності, покращення використання ресурсів, зниження впливу на навколишнє середовище та підтримки глобального попиту на продукти харчування. Мета полягає в тому, щоб робот був комерційно доступний до сезону 2023», - йдеться у заяві Solinftec.

Реклама на сайті

Solinftec - це компанія з офісами в Канаді, США та Бразилії, яка працює на стику аграрної промисловості та технологій. Розробник допомагає фермерам оцифровувати свою діяльність - Solinftec підключає до роботи сільського господарства хмарні платформи, запускає служби для автоматизації бухгалтерського обліку та спрощує прогнозування врожаю. З релізом Solix компанія йде далі. Крім програмного забезпечення, тепер Solinftec хоче підтримувати своїх клієнтів фізично.

Розробники розповіли, що Solix призначено для безперервного моніторингу полів без участі людини. Робот використовує бортові камери та інші датчики для перевірки здоров'я рослин та оцінки вмісту в них поживних речовин, а також пошуку бур'янів та комах-шкідників. Аналізуючи зібрану інформацію за допомогою алгоритмів машинного навчання, Solix визначає якість ферми та прогнозує її результати на момент збору врожаю, повідомляє New Atlas.

У разі виявлення проблем робот також реєструє своє місцезнаходження, вказуючи власнику поля, які дії необхідно вжити. Таким чином, фермер може застосувати гербіциди або добрива локально і в потрібному обсязі, не розпорошуючи хімічні речовини по всій території. Сам робот при цьому працює на літій-іонних акумуляторах і заряджається від сонячних панелей, тому не створює додаткових викидів CO2.

Наразі Solinftec тестує своїх роботів у співпраці з Університетом Саскачевана. Якщо ефективність технології буде підтверджена, компанія перейде до серійного виробництва ближче до кінця цього року та організує перші поставки у 2023 році.

John Dou