В уряді повідомили, скільки гектарів продано за два тижні роботи ринку землі

16 июля 15:53NK

Після запуску ринку землі 1 липня ажіотажу на ньому не спостерігається. За весь час змінили власників всього 700 гектарів землі.

Таку цифру назвав у програмі «На самом деле» телеканалу «Дом» міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Ми робили прогноз, який нам дозволяв стверджувати – жодного ажіотажу із продажем землі не буде. Угоди відбуватимуться. Але у період двох тижнів у країні було здійснено трохи більше 600 угод на всю країну. Якщо говорити у гектарах – це близько 700 га. Тобто, немає жодного ажіотажу», – вказав він.

Сам міністр не радить українцям продавати землю із двох причин: земля та агровиробництво – це дуже рентабельний вид господарчої діяльності, крім того, з кожним роком вартість землі лише зростатиме. Це підтверджує досвід сусідніх країн, де наприклад у Польщі протягом 15 років вартість гектара зросла більш як у 10 разів до 11 тис. євро.

З 1 липня в Україні запустився ринок землі. У Мінагрополітики повідомили, що на даний момент найбільше земельних ділянок купили у Вінницькій і Полтавській областях.

Онлайн-торги землею в Україні запустили на початку липня. Відповідний закон повністю вступив в силу 5 липня

Більше половини українців виступають проти продажу сільськогосподарської землі, ще більше не готові дозволити покупку угідь іноземцями.

John Dou