У «Слузі народу» пропонують розстрочити повернення боргу з ПДВ за поточний рік експортерам на 5 років

Група депутатів з фракції «Слуга народу» серед яких очільник комітету ВР з питань податкової та митної політики Данило Гетьманцев зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №7311 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану, яким пропонується повертати заборгованість за поточний рік з відшкодування ПДВ експортерам облігаціями внутрішньої державної позики за їхньою згодою.

Законопроєктом, текст якого є у розпорядженні «Судово-юридичної газети» пропонується встановити, що Державне казначейство після погодження суми ПДВ, яка має бути повернута здійснює повернення такої суми платникам податку, які подали до контролюючого органу заяву про оформлення бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики, шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики строком обігу п’ять років в межах сум, визначених Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

При цьому пропонується відшкодовувати облігаціями пропонується ПДВ, яке було погоджене на підставі заяв, що подані з січня 2022 року до 1 травня 2022 року.

Оформлення бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до повернення платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.

Заява про оформлення бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики подається до контролюючого органу за основним місцем обліку платника до 30 вересня 2022 року включно.

Порядок розміщення (емісії), обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики для бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість, основних умов їх розміщення (емісії), а також форма заяви про оформлення бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики затверджується Кабінетом Міністрів України».

Наразі повернення ПДВ фактично зупинене, оскільки камеральні перевірки, за результатами яких має визначатися сума ПДВ до відшкодування не проводяться до завершення воєнного стану.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада звільнила до завершення воєнного стану від ПДВ операції з ввезення товарів «спрощенцями» 1-3 груп.

John Dou