У керівника ДП "Антонов" журналісти "Схем" виявили незадекларовану нерухомість в окупованому Криму

20 ноября 03:36uainfo.org

Керівник авіатранспортного підрозділу ДП "Антонов" Михайло Харченко не задекларував нерухомість в окупованому Криму, а 2020 року його право власності на цей об'єкт було зареєстровано за російським законодавством.

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", інформує UAINFO.org.

Нерухомість, якою володіє Харченко, а це готель Villa Rosa, розташований у селищі Коктебель, біля Феодосії, безпосередньо на узбережжі Чорного моря.

За даними реєстру прав на нерухоме майно, площа готелю становить 510 кв. м. У майновій декларації за 2020 рік керівник АТП ДП "Антонов" Михайло Харченко не зазначив, що має у власності готель в окупованому Криму.

Власником готелю Харченко став у 2008 році та з початку своєї роботи директором ДП "Антонов" цієї нерухомості не декларував.

У розмові з журналістами Харченко спростував, що є власником цього майна та порадив звернутися до НАЗК. Також він відмовився коментувати документи, які журналісти офіційно отримали у реєстрі нерухомості України, з яких випливає, що власником цього майна саме він.

Також "Схеми" взяли витяг на цей об'єкт з Єдиного державного реєстру нерухомості про перехід прав об'єкта нерухомості РФ. Виявилось, що право власності на нерухомість у Коктебелі було перереєстровано на Харченка вже за російськими законами. Це сталося у листопаді 2020 року, коли Харченко вже обіймав посаду керівника авіатранспортного підрозділу ДП "Антонов". Цю інформацію він також відмовився пояснити та попросив знімальну групу залишити його кабінет.

НАЗК провело перевірку декларації Михайла Харченка та знайшло невідповідності між його реальним майновим становищем та задекларованим на суму понад 1 млн гривень. Зокрема, там зафіксували відсутність у декларації Харченка майна в окупованому Криму та звернулися до нього за роз'ясненням.

Декларант пояснив НАЗК, що з початку 2021 року це майно вже не є його власністю, однак доступу до копій угод відчуження він не має. Харченко заявив, що рішення про відчуження нерухомості в Криму він ухвалив через складну економічну та політичну ситуацію, а також щоб уникнути негативних наслідків, можливих переслідувань його та членів його родини.

У діях директора "Авіаліній Антонова" у Нацагентстві помітили ознаки "недостовірного декларування" та передали цю інформацію до Національної поліції.

John Dou