У Європі через енергетичну кризу шалено зріс попит на послуги сажотрусів

07 сентября 06:46GreenPost

На вулицях європейських міст дедалі частіше почали з’являтися сажотруси — їх легко впізнати за характерним робочим одягом, який мало змінився з ХІХ століття.

Саймон Гейз, сажотрус із Хебден-Брідж (Західний Йоркшир), розповів The Telegraph, що його бізнес процвітає на тлі кризи вартості життя, оскільки люди знову вводять в експлуатацію каміни, які не використовувалися десятиліттями.

«Протягом останнього тижня мій телефон не переставав дзвонити», — стверджував Гейз.

І не лише у Великій Британії такі послуги користуються великим попитом.

Норберт Скробек, сажотрус із Німеччини, також стверджував, що жителі Берліна прагнуть використовувати вугілля або дрова для опалення своїх квартир як альтернативу природному газу на тлі стрімкого зростання цін на енергоносії.

Daily Sabah додає, що сажотруси Німеччини, одягнені в чорні куртки з латунними ґудзиками та спортивні циліндри, можуть здатися проблисками минулої епохи, але голова їхньої асоціації стверджує, що вони є ключем до переходу країни до зеленої енергії.

Криза в Україні пришвидшила зміни для 21 000 сажотрусів країни, сказав Алексіс Гула з правління Федеральної асоціації сажотрусів.

«Для нас уже деякий час було зрозуміло, що це процес трансформації нашої професії», — говорить він.

За його словами, через шалений попит понад 10 000 сажотрусів у Німеччині вже пройшли підготовку й отримали сертифікат консультантів з енергетики будівель.

Багато нових будинків не мають каміна та димоходу, оскільки опалюються або електричним тепловим насосом, або центральним теплопостачанням. Але крім класичної діяльності, сажотруси незабаром спеціалізуватимуться на енергетичних та вентиляційних технологіях, переконаний Гула. Сажотруси також могли б доглядати за тепловими насосами, оскільки це також стосується ефективності та безпеки експлуатації.

Наразі сажотруси щодня мають понад 200 000 контактів із клієнтами в Німеччині та користуються величезною довірою. Їхня діяльність сприймається як символ удачі, і багато німців вимагають потиснути їм руку або торкнутися одягу, коли займаються торгівлею на вулицях країни.

Задоволеність клієнтів становить 98 %, говорить Гула.

«Революція в енергетиці та теплі неможлива без збільшення частки роботи сажотрусів», — вважає він.

Також ми розповідали, що в новому ролику від російського «Газпрому» роль «замерзаючої Європи» виконав Красноярськ — негазифіковане місто (ВІДЕО).

Окрім того, ми писали, що може знадобитися взимку, якщо не буде газу й електрики.

John Dou