Супутниковий моніторинг визначає найпродуктивніші ділянки

14 октября 07:26RSS feed nk.org.ua

Карти врожайності дають чіткі показники врожайності з кожної зони агропідприємства.

Про це йдеться у статті The Ukrainian Farmer.

Керівник служби точного землеробства «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРС ГРУП» Дмитро Зайцев зауважив, що карта вегетації досить інформативна й корелює з іншими картами — картою врожайності, рельєфу, поширення органічної речовини на полі. «Проте за нею ми можемо тільки здогадуватися, як знизилася врожайність — на пів тонни, тонну чи майже до нуля. Натомість у кожних фермера й господарства є своя точка беззбитковості й вартість своєї технологічної карти. Розпочинаючи маркетинговий рік і плануючи витрати на посівний матеріал, добрива й хімію, господар добре розуміє, яку мінімальну врожайність у конкретному випадку має отримати для того, щоб вийти хоча б в нуль», – пояснив фахівець.

За його словами, якщо на конкретній ділянці поля врожайність не досягається, це є приводом для проведення змін.

«За даними супутникового моніторингу та скаутингу, що фіксуються на платформі Cropio, наші агрономи можуть чітко бачити зони з високою продуктивністю і ті ділянки, де продуктивність дещо нижча. А далі починається власне розрахунок, де використовують дані карт врожайності», – додав Дмитро Зайцев.

Нагадаємо, цифровий сервіс Cropio трансформується у платформу Cropwise Operations. Також ми писали, що телематика й картування дозволяє суттєво підвищити якість роботи.

John Dou