Рада підтримала проект закону про виведення з «тіні» надрокористувачів

02 июня 18:41NK

У прес-службі українського парламенту повідомили, що на пленарному засіданні 1 червня Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування».

Відомо, що метою законопроекту є створення прозорої, зручної і зрозумілої системи користування надрами, зменшення надмірного державного впливу на галузь, підвищення конкуренції та легалізація відносин у сфері користування надрами.

При цьому законопроектом пропонується обмежити право надрокористувачем для громадян держави-агресора або юридичних осіб, зареєстрованих на території держави-агресора, юридичних осіб, кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора, фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».

Проектом передбачається подання документів і звітності в електронній формі через електронний кабінет, в тому числі для ініціювання нових ділянок для винесення на електронні аукціони.

Слід зазначити, що геологічне вивчення пропонується замінити на комплексний (наскрізний) спеціальний дозвіл терміном від 3 до 20 років, в рамках якого дозволяється поєднувати розвідку корисних копалин з їх видобутком.

Нагадаємо, що позапланова перевірка чекає компанії, які отримали спецдозволу на користування надрами поза аукціоном. Її проведе Державна служба геології та надр за дорученням уряду.

Раніше повідомлялося, що оскільки народних депутатів України не влаштовувала ситуація, яка є на даний час, був підготовлений новий законопроект. Відомо, що останній троянду в Україні до питання авторського права зверталися в 2001 році, з того часу було багато змін, тому зараз діє Закон України «Про авторське право і суміжні права» не враховує багато нових механізмів.