Польські екологи заблокували будівництво водного шляху Е40, який проходить через Україну

23 сентября 15:54RSS feed nk.org.ua

Міністерство екології Польщі визнало, що оцінка впливу на довкілля була проведена з порушеннями

Польські екологічні організації добилися відкликання раніше виданого дозволу на будівництво греблі «Сяжево» на річці Вісла. Про це пише Логіст.Today з посиланням на рішення, опубліковане на сайті Міністерства клімату та довкілля Польщі.

У документі, підписаному міністром клімату і довкілля Михайлом Куртикою, повідомляється, що раніше підготовлена оцінка впливу на довкілля проведена з численними порушеннями законодавства і не враховувала всіх аспектів.

Проект будівництва каскадів гребель на річці Вісла розглядався як ключовий в облаштуванні польської ділянки водного шляху Е40 (з'єднує Балтійське і Чорне моря по території Польщі, Білорусі та України).

У Сяжево мали дати старт масштабній програмі, щоб забезпечити навігацію не нижче IV класу судноплавства і створити нові потужності ГЕС. Плани активно лобіювались державним агентством Польські Води (Wody Polskie).

Однак без цього проекту і будівництва каналу Вісла – Муховець неможливе повноцінне зчленування внутрішніх водних шляхів Польщі, Білорусі та України в рамках Е40,зазначає видання.

Нагадаємо, уряд України розглядає можливість амбітного проекту щодо об'єднання водних шляхів від Чорного до Балтійського моря.

John Dou