"Нафтогаз" автоматизує бізнес-процеси для виходу на IPO

06 апреля 05:51NK

Дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" "Нафтогазбезпека" запустила в промислову експлуатацію систему для управління підприємством SAP S/4HANA, що дає змогу, зокрема, вихід на IPO, повідомив департамент інтегрованих комунікацій НАК у понеділок.

"Із рішеннями SAP ми не тільки автоматизуємо господарські операції. Такі проекти допомагають змінити бізнес-процеси в компанії, забезпечують прозорість її діяльності, підвищують капіталізацію і уможливлюють вихід на ІРО", - зазначив голова правління НАК Андрій Коболєв, слова якого наведено в прес- релізі.

Згідно з повідомленням, система, яка автоматизує всі господарські операції від закупівель до збуту в єдиній системі, відповідає міжнародним стандартам і є уніфікованою для всіх компаній групи.

У компанії зазначили, що SAP S/4HANA впроваджена в офісі "Нафтогазу", "Укртранснафті", "Укравтогазі", "Нафтогаз Ойл Трейдинг", дочірній IТ-компанії "Нафтогазу" - "Нафтогаз Цифрові Технології" (НЦТ). У 2021 році впровадження планується ще в "Укрспецтрансгазі", а також розпочато проект переходу на цю систему в компанії "Укргазвидобування".

За словами директора з інформаційних технологій "Нафтогазу" Марини Квашніної, НАК під час впровадженні продуктів SAP першою в Україні перейшла на використання спеціалізованого хмарного сервісу замість купівлі фізичних серверів.

У повідомленні наголошується, що проект реалізовано за три місяці силами команди департаменту експертизи SAP, департаменту послуг обліку та підготовки звітності НЦТ.

Згідно з релізом, ДП "Нафтогазбезпека" займається наданням послуг з охорони державної власності, охорони громадян, управління ризиками кібербезпеки. Наприкінці минулого року команда НЦТ отримала сертифікат Центру експертизи SAP на рівні primary.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" має на меті вихід на IPO через декілька років, Кабінет Міністрів минулого року затвердив політику власності НАК із планом IPO міноритарного пакета.