На Львівщині підбили підсумки сівби ранніх зернових

Аграрії Львівської області завершили посів ранніх сільськогосподарських культур. За попередніми підрахунками, станом на 10 травня загальна площа посіву ярих культур збільшилась на 2%, до 440,6 тис. га. Головний приріст на 3,2% забезпечили сільськогосподаські підприємства на площах посіву ранніх культур (+2,5 тис.га).

Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА.

В цілому господарства усіх категорій посіяли ярих культур на площі 227,4 тис. га (51,4% до прогнозу), тоі як торік на цю дату було посіяно 37% прогнозованих площ.

У сільськогосподарських підприємствах площі посіву ранніх ярих культур (пшениця, ячмінь, овес, горох) збільшені у всіх районах області, зокрема найбільший приріст забезпечено у Золочівському (+0,7 тис.га), Червоноградському (+ 0,65 тис. га), Стрийському (+0,6 тис. га), Львівському (+0,2 тис.га), Дрогобицькому (+0,15 тис.га), Самбірському та Яворівському по (+0,1 тис.га).

Триває сівба пізніх зернових та технічних культур. На полях сільськогосподарських підприємств уже посіяли кукурудзи (на зерно) – 28,6 тис.га, сої – 26,6 тис.га, соняшнику – 20,4 тис. га. Загалом пізніх культур посіяли 34% прогнозованих площ (75,6 тис.га), ще планується засіяти під урожай поточного року 146,6 тис. га.

«Погодні умови сприяють вчасному посіву у відповідності до термінів, та попри проблеми з пальним посівна кампанія продовжується і за темпами посіву випереджає показники минулого року. З огляду на цьогорічні кліматичні умови в аграріїв є всі шанси розпочати збирання врожаїв вчасно», – зазначила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.
John Dou