На Черкащині релоковане підприємство виготовляє «Бджоловози»

До війни підприємець Андрій Кайдаш мав власний цех у місті Василівка Запорізької області, де виготовляв автомобільні причепи для перевезення вуликів – «Бджоловіз». З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну виробництво зупинилося, містечко опинилося в окупації на другий день війни.

«Я відчував велику відповідальність за ці невиконані замовлення, тож треба було починати працювати. В окупації це нереально, треба було лише виїхати на вільну українську територію».

Про це розповідають у прес-службі підприємства.

Наприкінці квітня чоловік з родиною вирішив таки виїхати з окупації. Їхати треба було через кілька ворожих блокпостів, імовірність, що відберуть верстат чи інструменти, була дуже високою, тож Андрій взяв із собою лише один зварювальний апарат і великий причіп, яким зазвичай перевозив обладнання для свого виробництва. Родина приїхала до Запоріжжя.

Ще до війни підприємець отримав багато передзамовлень на виготовлення причепів «Бджоловіз» з попередньою оплатою:

Оскільки рами на причепи потребують оцинковування, а це підприємство розташоване у Черкасах, Андрій вирішив і свій цех облаштовувати у тому регіоні. Тож із Запоріжжя вирушив на Черкащину.

У селі Свидівок Черкаської області він винайняв промислове приміщення, придбав верстати для виробництва, зварювальні апарати та взяв на роботу своїх родичів.

Процес виготовлення причепів подовжився – немає достатньо обладнання, працівників, обігових коштів. Але Андрій не втрачає оптимізму та виконує замовлення. Зараз вже кілька причепів виготовили у цеху на новому місці для замовників із Київської, Львівської, Сумської, Харківської, Черкаської областей.

Підприємець не знає, чи зможе він повернутися додому, тож поки працює на новому місці, забезпечуючи роботою своїх рідних і мріє про перемогу України.

John Dou