Франція очікує на збільшення врожаю ячменю та ріпаку

Міністерство сільського господарства Франції у своєму червневому звіті прогнозує підвищення виробництва озимого ячменю та ріпаку в країні в 2022 р. завдяки розширенню посівних площ, які можуть компенсувати скорочення врожайності через посуху.

Зокрема, у своєму першому прогнозі врожаю 2022/23 МР мінсільгосп Франції прогнозує врожай озимого ячменю на рівні 8,25 млн тонн (+0,4% на рік), озимого ріпаку – 3,87 млн тонн (+17,8%).

Водночас, експерти знизили прогноз посівної площі під пшеницею до 4,76 млн га проти 4,8 млн га за попереднім прогнозом, що також на 4,5% нижче за показник минулого року.

Площі під соняшником у Франції експерти прогнозують на рівні 797 тис. га, що значно вище за попередню оцінку (758 тис. га) та є рекордно високим показником за всю історію спостережень. Розширення посівних площ під олійною було зумовлене меншими виробничими витратами на її вирощування порівняно з іншими культурами на тлі удорожчання добрив та енергоносіїв.

Посівні площі під кукурудзою експерти дещо знизили – до 1,36 млн га проти 1,37 млн га за попередньою оцінкою (-7% на рік).

John Dou