Вчені спростували популярний міф про те, що кава призводить до зневоднення 

9 октября 16:12 UAINFO

Багато хто переконаний, що чай і кава викликають зневоднення організму. Вчені з’ясували, чи є цьому реальні докази.

Прихильники популярної теорії про те, що потрібно випивати по два літри води в день, часто говорять, що в цих літрах не повинні враховуватися кава і чай, як напої, що мають сечогінний ефект.

Дослідники з австралійського Університету Гріффіт з’ясували, чи має під собою ґрунт така точка зору.

Для початку вони проаналізували знамените дослідження 1928 року, яке стало відправною точкою для зародження міфу про те, що кава зневоднює.

Дійсно, кофеїн є сечогінним засобом, однак, з’ясувалося, що аж ніяк не в такій мірі, як заведено вважати.


Дослідження 1928 року проводилось не зовсім так, як сучасні. У ньому брали участь всього три людини, які протягом декількох місяців мали випивати чай, каву або воду. І сечогінний ефект дійсно виникав, але тільки в тому випадку, якщо до цього вони два місяці не пили чай і каву взагалі.

Схожі результати вдалося отримати і через майже сто років, але вже на більшій вибірці. Нове дослідження включало 59 здорових людей, споживання напоїв якими контролювалося протягом 11 днів.

Спочатку споживання кофеїну кожного учасника було стабілізовано протягом шести днів на рівні приблизно 3 мг на кілограм маси тіла (дві-три чашки кави в день). Після цього періоду споживання кофеїну змінювали від нульового до середнього рівня.


З’ясувалося, що при такому підході регулярне споживання напоїв, що містять кофеїн, не призводить до хронічного зневоднення. Іншими словами, сечогінний ефект від кави при регулярному вживанні не відрізняється від сечогінного ефекту води.

Дійсно, перші чашки кави або чаю можуть призвести до зневоднення організму. Але ці "перші чашки" більшість людей випили в дитинстві. При досить регулярному споживанні ефект зневоднення від прийому кави пропадає, НВ.Читать далее
План Б: как будет действовать Украине в случае провала нормандского формата

Планом А пока есть минские соглашения и переговоры в нормандской четверке. В случае провала Украины будет добиваться от мирового сообщества миротворческой миссии на Донбассе . "У нас всегда есть план Б. Одна из таких идей - предложить мировому сообществу

09:15 Gazeta.ua
"Тейлор — самый перепуганный арбитр, которого встречал" - Степаненко

Полузащитник сборной Украины Тарас Степаненко прокомментировал удаление в матче против Португалии, об этом пишет "Спортарена". "Этот же судья удалил меня в матче с" Айнтрахтом ". Это самый испуганный арбитр, которого я встречал. В эпизоде ​​с первым карт

09:11 Gazeta.ua
"Начать нужно с любви к себе": секреты похудения от Натальи Могилевской

Певица рассказала, как ей удалось сбросить 25 кг

09:10 glamurchik