Науковці вперше надрукували серце за допомогою 3D-принтера.

16 апреля 11:00 UAINFO

Ілюстраційне фото

Ізраїльські дослідники вперше надрукували з тканин людини живе серце на 3D-принтері.

Вчені взяли в пацієнта жирові клітини й "перепрограмували" їх у стовбурові. Потім з них виростили клітини серцевого м’яза. Увесь процес тривав три години. Розмір надрукованого серця, як у кролика, – 2,5 см.

     

"Серце повністю підходить пацієнту", – зазначив провідний автор дослідження й професор Таль Двір. За його словами, це повноцінний працюючий орган.

Також професор повідомив, що серце, розміром із людське, можна друкувати цілий день. Для цього потрібно мільярди клітин.


Спочатку науковці планують трансплантувати такі органи тваринам, а після клінічних досліджень – людям. За словами Таль Двіра, імовірно за допомогою друку можна вилучити з серця хворі зони й замінити їх на здорові.Читать далее
Состоялся дебют «заряженного» Honda Civic в модификации Si

В рамках Нью-Йоркского автосалона японская компания представила спортивную версию Civic 2019, получившую приставку Si в названии.

19:15 Народный корреспондент
Спасатели объявили штормовое предупреждение в Украине

Во вторник, 23 апреля, в Украине ожидается резкое ухудшение погоды. Спасатели объявили штормовое предупреждение. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям. По прогнозам, завтра в западных областях Украины порывы ветра достигнут 1

19:11 Gazeta.ua
Названы лидеры производства подсолнечного масла

В Украине по итогам сентября-февраля 2018/19 МГ произведено 2,958 млн т нерафинированного подсолнечного масла, что на 10,7% больше, чем в прошлом сезоне.

19:08 Народный корреспондент